Sadık müşterileriniz için özel avantajlar sunan sistemler ile entegre olarak verimli çalışabilirsiniz.

 

Nebim V3 ERP’nin sunmuş olduğu indirim kampanyaları, indirim çekleri, para puan ve hediye kartı uygulamalarının yanı sıra, harici sadakat yönetimi sistemleri ile entegre olarak müşterilerinize farklı avantajlar sunabilirsiniz. Nebim V3’ün, Como Sense, Hopi, Paro ve Zubizu Harici Sadakat Yönetimi Sistemleri gibi birçok farklı harici sadakat yönetimi sistemi ile entegre olarak müşterilerinizi daha yakından tanıyarak farklı avantajlar sunabilirsiniz. Üye tüm firmalardan kazanılan ve kullanılan puanların takibini Nebim V3 ERP üzerinde yapabilirsiniz.

 

Nebim V3 ERP POS satış ekranında müşterinin kullandığı harici sadakat yöntemi seçimi yaparak, ilgili firmanın sağlamış olduğu avantajlardan anında faydalanabilmelerini sağlayabilirsiniz.

 

Como Sense Hakkında

 

Nebim V3 ERP ile entegre kullanılabilen Como Sense, firmalara perakende müşterilerini tanıma imkânı sağlayan ve bu sayede müşterinin satın alma tecrübesini kişiselleştirerek harcamayı arttırma yolları sunan, işletmelere özel mobil uygulama, sadakat kulübü, CRM ve raporlama araçları sağlayan kişiselleştirilmiş bir sadakat yönetimi sistemidir.

 

Como Sense ile belirlediğiniz müşteri kitlelerine özel kampanyalar oluşturabilirsiniz. Damgalı kart, puan, kredi, katılım ödülü, doğum günü, yıldönümü ve diğer özel günlere yönelik özel indirimler, kulüp fırsatları, kuponlar, kazı kazan ve daha birçok işletmenize özel sadakat programları özellikleri sayesinde perakende müşterilerinizi mağazalarınızı ziyarete ve alışverişe teşvik edebilirsiniz. Perakende müşterilerinizin kendi akıllı telefonlarına yükleyebilecekleri, işletmenizin markasına özel mobil uygulamanız sayesinde markanızın tüm bu avantajlarını müşterilerinizin ceplerinde taşımalarını sağlayabilirsiniz.

 

Nebim V3 POS ve Como Sense Entegrasyonu

 

Nebim V3 ERP POS – Como Sense entegrasyonu; perakende müşterilerinizi tanımanız, deneyimlerini kişiselleştirebilmeniz, ziyaret ve harcamalarını artırabilmeniz için uçtan uca entegre bir çözüm sunuyor. Bu entegrasyon sayesinde, merkezinizde ve mağazalarınızda Nebim V3 ve Como Sense kullanan personellerinizin hatalarını minimize ederek operasyona yük bindirecek her çabayı ortadan kaldırabilir ve ayrıca mağazalarınızda müşterilerinizle ilişkilerinizde hız kazanabilirsiniz.

 

 

Sadakat yönetimine dahil olan perakende müşterilerinizi, akıllı, otomatik kampanyalarla, profil, davranış ve satın alma geçmişine göre segmente edin.

Perakende müşterilerinizi; tercihleri ve satın alma davranışları doğrultusunda belirleyeceğiniz akıllı ve otomatik ödüller ile (indirim kuponları, damgalı kartlar gibi) geri getirin.

Müşterilerinizin kendi akıllı telefonlarına yükleyebilecekleri, kendi markanıza özel olarak tasarlanan mobil uygulamanın sağlayacağı bildirimler ve pop-up’lar sayesinde müşterileriniz ile sürekli iletişimde olabilirsiniz.

Pratik ve basit yönetim paneli ile gerçek zamanlı performans verilerine ve perakende müşteri analiz raporlarına hızlı erişim sağlayın. Bu sayede perakende müşterilerinizin ne istediklerini görerek satışı artırmaya yönelik hızlı aksiyonlar alın.

 

Como Sense Entegrasyonunun Nebim V3’e Sağladığı Sadakat Yönetimi Özellikleri

 

Belli bir müşteri segmentine (örnek: son 9 ayda 4 kere alışveriş yapmış ama son 1 aydır yapmamışlara) indirim kuponu gönderimi yapabilirsiniz, yine belli ürün gruplarını tüketen müşterilere yönelik olmak üzere, belli ürün gruplarında geçerli indirim kuponu gönderimi yapılabilir ve kampanya geri dönüşleri analiz edilebilir.

Her 250 TL’ye 1 damga veren 3 damgalık kartı doldurana 75 TL indirim kuponu gönderimi gibi damgalı kart kurguları ile çoklu alışverişin tetiklenmesi sağlanabilir.

Daha sadık müşterilerin daha çok kazanmasını hedefleyen para puan kazanımı ve biriken puanların harcanması, puan trafiğinin müşteriye bildirimlerle haber verilmesi sağlanabilir.

Müşterinin biriken puanlarıyla Pointclub kataloğundan ürün veya indirim seçmesi ve ödülünü Nebim V3 POS kullanılan kasalarda rahatlıkla kullanması sağlanabilir.

Doğum günü ödülleri ile müşterinizin mağazaya gelmesinin tetiklenmesi ve Nebim V3 POS kullanılan kasalarda kazı kazan hediyenin kullanımı yapılabilirsiniz.

Alışverişini tamamladıktan sonra mağazadan çıkan müşteriye sıcağı sıcağına değerlendirme anketi ve akabinde ödül gönderimi ve anketlerin raporlanması sağlanabilir.

 

“Sizi daha yakından tanıyalım” Formu

 

Müşterilerle ilgili bilinmek istenen verilerin kendilerine bir form göndererek sorulması ve akabinde müşterilerin ödüllendirilmesi sağlanabilir.

Hopi

 

Hopi uygulamasındaki kimlik numarasını okutarak, Hopi üyesi müşteri bilgilerine ulaşabilir ve Hopi için tanımlanan kampanyalardan faydalanabilmelerini sağlayabilirsiniz. Hopi hakkında detaylı bilgi almak için Hopi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Paro

 

Paro uygulamasındaki kart numarasını okutarak, Paro üyesi müşteri bilgilerine ulaşabilir ve Paro için tanımlanan kampanyalardan faydalanabilmelerini sağlayabilirsiniz. Paro hakkında detaylı bilgi almak için Paro web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Zubizu

 

Zubizu uygulamasındaki üye tanıma kodunu okutarak, Zubizu üyesi müşteri bilgilerine ulaşabilir ve Zubizu için tanımlanan kampanyalardan faydalanabilmelerini sağlayabilirsiniz. Zubizu hakkında detaylı bilgi almak için Zubizu web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Nebim V3 ile Kişisel Verilerin Korunması (KVK) kanunu gereksinimlerini yerine getirin.

 

Nebim V3 ERP içerisindeki her alan müşteri bazında farklı kullanılabildiği için firma özelinde müşteri kartlarında hangi alanların kişisel veri olarak kullanıldığı tanımlanabilir.

 

Nebim V3 ERP ve Nebim V3 POS uygulamalarında yeni müşteri kartı tanımlaması yapılırken veya var olan bir müşteri kartından kişisel veri olarak tanımlanmış alanlardan herhangi bir tanesi değiştirilmek istendiğinde ilgili müşteriden onay istenir.

 

İlgili müşteri onay verdiği durumda kişisel veri alanları tanımla programı yardımı ile tanımlanmış olan tüm alanlar aktif edilerek veri girişine müsade edilirken, müşteri onay vermediği durumda bu alanlar pasif edilir.

 

Varolan bir perakende müşteri kartı çağrıldığında, perakende müşteri daha önce onay vermedi ve müşterinin kişisel veri alanlarından en az bir tanesi veri tabanında kayıtlı ise bu durumda ilgili müşteri kartında onayı olmadığına dair uyarı mesajı verilerek onay istenir.

 

İlgili onayın hangi yolla alınacağının belirlenebilmesi amacı ile “Onay Seçenekleri”nden Nebim V3 ERP’nin desteklediği SMS, Matbu Form ve Yazıcı çıktısı seçenekleri seçilebilir.

 

SMS ile anlık onay ya da basılı matbu formu bulunan ve sadece form numarası girecek olan firmalarda, yazıcı çıktısı ise düz kağıda sadece form numarası ve form içeriği bastırılacağı durumlarda kullanabilir.

 

Müşteri onay verdikten sonra ilgili onay için ikinci bir form onay durumu bulunur. Bu onay ile basılmış olan ve imzalanan formlar merkeze/arşiv firmasına geldiğinde son bir kontrolden geçirilerek, eğer bir sorun yok ise onaylanır. Formlarda sorun var ise ilgili onay iptal edilir. Onay iptal edildi ise ilgili müşteri tekrar geldiğinde ilgili müşterinin onayının iptal edildiğine dair uyarı verilip müşteriden tekrar onay alınması sağlanır.

Müşterilerinizi değer gruplarına, alışveriş davranışlarına, ürün ve marka tercihlerine ve demografik özelliklerine göre gruplandırarak farklı hizmetler sunabilirsiniz.

 

Önceki yıllarda alışveriş yapmış ancak bu yıl alışveriş yapmayan müşterilerinizi belirleyerek, tekrar alışveriş yapmasını sağlayacak özel avantajlar sunabilirsiniz.

 

Belirli bir tutarın üzerinde veya altında alışveriş yapan müşterilerinizi tespit edebilirsiniz.

 

Bir üründen satın alıp, ilişkili ürünlerden satın almayan müşterileri tespit ederek, bu müşteriler için özel kampanyalar hazırlayabilir ve diğer ürünlerin satışını arttırabilirsiniz.

 

Özel günlerde alışveriş yapan müşterilerinizi görebilir, bu müşterilerin özel günlerde yine sizden alışveriş yapmaları için onlara özel avantajlar sunabilirsiniz.

 

Düzenli olarak her ay alışveriş yapan ancak artık alışveriş yapmayı bırakan müşterileri tespit ederek, bu müşterilerin tekrar sizden alışveriş yapmalarını sağlayacak özel avantajlar sunabilirsiniz.

 

Satış miktarı, satış tutarı, satış dip iskontosu, tutar kampanya iskontosu vb. değerleri kullanarak istenilen sayıda kriter belirleyebilirsiniz.

 

Perakende Müşteri Segmentasyonunda, belirtilen analiz değerlerine göre Müşteri Kampanya Listesi oluşturulabilir, filtreleri kayıt edebilir ve bu filtreleri kullanarak Perakende Müşteri Segmentasyonu programının belirtilen zamanlarda bir servis olarak çalıştırılabilmesini sağlayabilirsiniz.

 

Oluşturulan listelerin, SMS duyurularından hedef kitle olarak kullanılabilmesi ve bu listedeki müşterilerin Nebim V3’de yönetilen indirim kampanyaları ile ilişkilendirilerek kampanya başarısının ölçülebilmesini sağlayabilirsiniz.

Müşteri bilgilerinizin kontrollü ve sağlıklı bir şekilde oluşturulmasını sağlayabilir, mevcut müşteri bilgilerinizi tekilleştirerek müşteri datanızı sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

 

Müşterilerden kasada adı, soyadı, semt, telefon, e-mail, doğum tarihi, evlilik yıldönümü gibi bilgilerden hangilerinin öncelikli olarak alınacağını, hangi sahaların zorunlu, hangilerinin opsiyonel olacaklarını belirleyebilirsiniz.

 

Nebim V3 POS; ad/soyad ve telefon numarası bilgileri sayesinde mükerrerlik kontrolünü otomatik olarak gerçekleştirerek kaliteli ve doğru müşteri datası oluşmasını sağlayabilirsiniz. Kasada, müşterinin kayıtlı telefonuna anlık SMS ile “müşteri doğrulama kodu” göndererek müşterilerinize özel iskontoların bu doğrulama kodu ile devreye girmesini sağlayabilirsiniz. Mevcut müşteri bilgilerinizi Nebim V3’ün Perakende Müşteri Verilerini Düzenleme araçlarını kullanarak tekilleştirebilirsiniz.

Müşterilerinizin alış veriş alışkanlıklarını ve taleplerini anlayarak iş süreçlerinizi, müşteri odaklı bir sistem kurarak yürütebilir, müşterilerinize özel indirim kampanyaları düzenleyebilirsiniz.

 

Toptan, perakende ve internet mağazalarınızdan alışveriş yapan müşterilerinizi farklı avantajlar sunarak yönetebilirsiniz.

 

Mağazalarınızdan alışveriş yapan müşterilerinizi internet mağazanızdan da alış veriş yaparken tanıyabilirsiniz.

 

Müşterilerinizin hem mağazalarınızdan hem de internet mağazanızdan alışveriş yaparken kazanmış oldukları indirimleri ve puanları kullanabilmelerini sağlayabilirsiniz.

 

Müşteri bilgilerinin eksiksiz doldurulup, müşteriye verilen kart ile müşteri telefon numarasının eşleştirilerek doğrulama kodunun onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Eşleştirilmelerin yapılması ile müşteriye verilen sadakat kartı aktivasyonunu tamamlayabilirsiniz. Böylece, Nebim V3 ile müşterilerinize sadakat kartı verebilir ve bunları farklı şekillerde aktive ederek kampanyalardan yararlanmalarını sağlayabilirsiniz.